top of page

Новини та публікації

Надаємо Вам оперативні інформаційні повідомлення, які містять важливу та актуальну інформацію, що стосується сфери бухгалтерського, податкового обліку.

01

Розмір нецільової благодійної допомоги, що не підлягає оподаткуванню 

Державна фіскальна служба Україн, 04.04.2019

Головне управління ДФС у м. Києві інформує,  Податковим кодексом України визначено,  що не включається до оподатковуваного доходу та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у наступних розмірах: у 2017 році – 2240,00  грн, у 2018 році – 2470,00 грн, у 2019 році – 2690,00 гривень.

Благодійник - юридична особа зазначає відомості про надану суму нецільової благодійної допомоги у тому числі ту, що перевищує встановлений граничний розмір  в податковому розрахунку за формою         № 1ДФ під ознакою доходу «169».

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір.

02

ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ!!! 

Державна фіскальна служба Україн, 28.03.2019

За підсумками поданої звітності по екологічному податку за IV квартал 2018 року ГУ ДФС у м. Києві звертає увагу, що в разі потреби подання уточненої декларації за IV квартал 2018 року, платники податку можуть скористатись наступною інформацією.

При виправленні помилок, допущених в податковій декларації екологічного податку за IV квартал 2018 року необхідно зазначити правильні показники з урахуванням уточнень за Викиди двоокису вуглецю.

За IV квартал 2018 року, в якому виявлені помилки, подається  уточнююча декларація з окремо виділеним  в  Додатку 1 за викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (двоокису вуглецю).

В додатку 1 за викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (розрахунок №1) до декларації екологічного податку за IV квартал 2018 року при відображенні забруднюючої речовини (двоокису вуглецю) необхідно залишити в рядку 4; 4.1 податкове зобов’язання по коду забруднюючої речовини (двоокису вуглецю) 243.4.1  зі ставкою 0,41 грн за тонну.

Зазначити показники рядка 5 податкове зобов’язання, що уточнюється -  податкове зобов’язання по поданій звітній декларації в додатку 1 (рядок 4).

Показники рядків 5.2 зобов’язання, що зменшується - сума різниці між цими рядками 5 та 4.

В додатку 1 за викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (розрахунок №2) до декларації екологічного податку за IV квартал 2018 року при відображенні інших стаціонарних джерел забруднення (без двоокису вуглецю) необхідно залишити в рядку 4; 4.1 податкове зобов’язання забруднюючої речовини (без двоокису вуглецю).

Зазначити показники рядка 5 податкове зобов’язання, що уточнюється -  «0».

Показники рядків 5.1 зобов’язання, що збільшується - сума різниці між цими рядками 5 та 4.

Також відобразити рядок 6 розмір штрафу та рядок 7 суму штрафу (р.5.1* р.6).

За відсутності помилок в інших додатках (за іншими видами об’єктів оподаткування), що подавалися разом із декларацією, яка уточнюється, такі типи додатків до уточнюючої декларації не додаються.

Довідково: зміни до податкового законодавства в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря внесенні Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» до Розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу України,  як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря, так і щодо ставок екологічного податку.

03

Новий склад Громадської ради при ГУ ДФС у м. Києві розпочав свою роботу

Державна фіскальна служба Україн, 22.03.2019

На початку активної стадії  роботи нового складу Громадської ради при ГУ ДФС у м. Києві одним із перших рішень було обрання голови  дорадчого органу. Так, за результатами відкритого голосування Головою нового складу Громадської ради серед двох кандидатур було обрано Юлію Дроговоз – віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців».

Новий очільник дорадчого органу побажала новообраному складу Громадської ради ефективної співпраці та взаємодії між інститутами громадянського суспільства, бізнес середовищем та фіскальними органами.

04

Порядок припинення юридичних осіб

Державна фіскальна служба Україн, 19.03.2019

Порядок припинення юридичних осіб

Ліквідація компанії є доволі складною процедурою, яка вимагає розроблення чіткого, поетапного плану припинення діяльності компанії. Ця дія допомагає прорахувати настання всіх можливих ризиків та вирішення багатьох проблем ще на етапі такого планування.

Багато власників компаній не володіють інформацією з чого саме складається процедура ліквідації компанії. Спробуємо розібратись з яких етапів складається процедура ліквідації на прикладі найбільш поширеної форми господарювання – ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).

Ліквідація компанії  – це процедура, результатом якої є припинення юридичної особи, тобто внесення запису про припинення юридичної особи в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (далі - ЄДР), після чого компанія перестає існувати.

Строки ліквідації компанії передбачити дуже важко. У будь-якому разі, строк пред'явлення  кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняє свою діяльність, не може бути менше двох місяців (ч.5 ст.105 Цивільного кодексу України), що встановлює мінімальний строк ліквідації. Однак, перевірки зі сторони органів влади, продаж активів компанії, стягнення дебіторської та кредиторської заборгованості, а також багато інших дій пов’язаних з ліквідацією компанії, можуть тривати значно більше двох місяців.

Якщо дуже лаконічно описати процедуру ліквідації компанії, то вона виглядає наступним чином: компанія приймає рішення про ліквідацію, повідомляє про це всі органи влади та своїх кредиторів, звільняє працівників та зупиняє виробництво, продає своє майно, передає своїм власникам всі грошові кошти, що залишились, закриває розрахункові рахунки, анульовує всі свідоцтва, ліцензії, дозволи, проходить аудит в податкових органах, передає відповідні документи на зберіганню в архів та остаточно ліквідується вносячи запис до ЄДР.

05

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Державна фіскальна служба Україн, 27.03.2019

ДФС, орієнтуючись на сучасні технології, постійно вдосконалює сервіси, за допомогою яких надаються інформаційно-довідкові послуги фізичним і юридичним особам, у зв’язку із чим пропонує Вам безкоштовно завантажити мобільні додатки Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) на базі Android та iOS: m.zir.sfs.gov.ua.

З детальною інформацією Ви можете ознайомитись у розділі «Про ресурс» ЗІР.

bottom of page